Znieważyła oraz naruszyła nietykalność policjantów podczas interwencji

Policjanci w wyniku interwencji zatrzymali pijaną, wulgarną i agresywną, 55- latkę, która wszczęła awanturę w domu. Kobieta usłyszała zarzut znieważenia policjantów i naruszenia ich nietykalności cielesnej. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem.

W minioną niedzielę po godzinie 23.00 policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie Wołomina. Ze zgłoszenia wynikało, że pijana kobieta wszczęła awanturę ze swoim mężem. W mieszkaniu policjanci zastali 55- latkę siedząca w szafie. W obecności funkcjonariuszy wyszła z szafy, po czym zaczęła ubliżać mężowi oraz go atakować. Gdy policjanci zablokowali jej dostęp do małżonka, wtedy rzuciła się na mundurowych. Kiedy próbowali przywołać kobietę do porządku, ta nie wykonywała poleceń funkcjonariuszy, ubliżała im i obrażała. 55- latka została obezwładniona i doprowadzona do wołomińskiej komendy, a następnie osadzona w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.

W poniedziałek, po wytrzeźwieniu kobieta usłyszała zarzuty dotyczące znieważenia policjantów oraz naruszenia ich nietykalności cielesnej. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.