„Akademia Bezpiecznej Jazdy” w Ostrówku

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie wspólnie z Polskim Radiem Kierowców oraz Fundacją Ratownictwo Motocyklowe Polska w ramach akcji „Akademia bezpiecznej jazdy” udali się do w Szkoły Podstawowej w Ostrówku. Tam spotkali się z uczniami klas IV do VIII, by wspólnie przeprowadzić zajęcia edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy.

W Szkole Podstawowej w Ostrówku odbyły się zajęcia edukacyjne pod hasłem „Akademia bezpiecznej jazdy”, której inicjatorem było Polskie Radio Kierowców. Z zaproszenia na spotkanie chętnie skorzystała policjantka z Wydziału Prewencji oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi wspólnie z redaktorem Polskiego Radia Kierowców, z uczniami klas IV do VIII, poruszali tematy bezpieczeństwa na drodze.

Dzieci uzyskały wiedzę na temat właściwego korzystania z jezdni – zarówno przez pieszych, pasażerów, jak i rowerzystów. Uczniowie zapoznali się również z przydatnym wyposażeniem zwiększającym bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze oraz hulajnodze. Uczyli się też odpowiedniego reagowania na zmieniające się sytuacje drogowe.

W kolejnym etapie spotkania, przedstawiciele Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska, przedstawili młodym słuchaczom zasady udzielania pierwszej pomocy. Tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrówku mogli korzystać z wiedzy ekspertów bez ograniczeń. Na zakończenie otrzymali drobne upominki. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego projektu i zaangażować się w wyrabianie dobrych nawyków wśród młodzieży.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.