Pierwsze 400 metrów odwiertu za nami

Wiercenie otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego GT-1 w Wołominie idzie zgodnie z planem. W ubiegłym tygodniu osiągnięto głębokość 400 m. Zgodnie z założeniami projektu robót geologicznych został nawiercony strop utworów kredy górnej.

Pierwszy etap prac obejmował odwiercenie otworu do głębokości 100 metrów i posadowienie kolumny rur okładzinowych, przeprowadzono również badania geofizyczne. W kolejnym etapie zapuszczono i zacementowano drugą kolumnę rur o długości 400 metrów. Obecnie trwają prace przygotowawcze do kluczowego etapu wiercenia.

W kwietniu i maju zostaną wykonane przewiercenia formacji kredy i jury do głębokości 1400 metrów, na której spodziewane jest dotarcie do strefy złóż wód geotermalnych. Na tym etapie, podczas robót, zostaną pobierane próbki i rdzenie. Następnie do otworu zostanie zapuszczona i zacementowana kilometrowa kolumna rur stalowych o średnicy 9 5/8”.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.