Bądź bezpieczny podczas wizyty na cmentarzu

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych i naszymi częstszymi wizytami na cmentarzach, apelujemy o zachowanie większej ostrożności. Pamiętajmy, aby sprzątając nagrobki bliskich nie pozostawiać swoich rzeczy osobistych bez nadzoru. Złodzieje tylko na to czekają.

Dzień Wszystkich Świętych zbliża się dużymi krokami. Święto to niesie ze sobą szereg przygotowań, w szczególności wiąże się z porządkowaniem nagrobków bliskich osób. Często dochodzi do sytuacji pozostawienia torebki wraz z wartościowymi rzeczami na sąsiednim nagrobku lub na ławeczce obok. Osoba zajmująca się sprzątaniem nawet nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo może paść ofiarą złodzieja.

Dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności i trzymanie rzeczy osobistych przy sobie, w miejscach trudno dostępnych. Przedmioty, które są wartościowe, a nie musimy ich ze sobą zabierać, pozostawmy w domu. Nie nośmy przy sobie dużej ilości pieniędzy.

Jeśli pozostawiamy samochód na parkingu przy cmentarzu, pamiętajmy o jego zamknięciu i trzymaniu przy sobie kluczyków. Duże natężenie ruchu i utrudnienia, to także sytuacje, z którymi musimy się w tym czasie zmierzyć. Zachowajmy szczególną ostrożność. Dotyczy to zarówno kierujących, jak i pieszych.

W tym okresie nie możemy również zapomnieć o naszych dzieciach. W okresie jesienno – zimowym, szybko zapada zmrok. Odwiedzając groby, na cmentarzu często spotykamy się z krewnymi, czy znajomymi. Dzieci nie zawsze są zainteresowane tematami naszych rozmów – szukają sobie w tym czasie innych zajęć. Chwila nieuwagi wystarczy, aby w tłoku, wśród grobów dziecko się zgubiło.

Przestrzeganie powyższych zasad na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i zmniejszy ryzyko stania się ofiarą przestępstwa bądź wykroczenia.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.