Air Moldova nowym przewoźnikiem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Dzisiaj narodowy przewoźnik Mołdawii uruchomił nowe bezpośrednie połączenie pomiędzy Kiszyniowem a Lotniskiem Warszawa-Modlin. Loty będą odbywać się 3 razy w tygodniu.

Zimowa siatka połączeń lotniska w tym roku zostaje wzbogacona nie tylko o nowy kierunek, ale też kolejnego przewoźnika, który rozpoczyna regularne operacje z Lotniska Warszawa/Modlin. Od 31 października Air Moldova zaprasza pasażerów na pokłady swoich samolotów na trasie Kiszyniów – Lotnisko Warszawa/Modlin – Kiszyniów w poniedziałki, środy i soboty.

„Z ogromną satysfakcją witamy na naszym lotnisku nowego przewoźnika. Współpraca z Air Moldova zapowiada się bardzo obiecująco i jest cennym uzupełnieniem naszej siatki regularnych połączeń pasażerskich. Jest to również potwierdzenie faktu, że oferta Lotniska Warszawa/Modlin staje się coraz bardziej atrakcyjna dla potencjalnych nowych przewoźników, czego pierwsze efekty widzimy dzisiaj.” – mówi Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

„Port Lotniczy Warszawa/Modlin staje się lotniskiem pierwszego wyboru dla naszych wschodnich sąsiadów. Jestem przekonany, że połączenie z Kiszyniowem ma wielki potencjał i będzie często wykorzystywane nie tylko przez Polaków i gości z Mołdawii, ale również przez pasażerów z Odessy, Winnicy, Czerniowiec, Humania i innych ukraińskich miast.” – dodaje Grzegorz Hlebowicz, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

„Z wielką radością ogłaszamy rozszerzenie siatki połączeń Air Moldova i uruchomienie programu bezpośrednich lotów na trasie Warszawa/Modlin – Kiszyniów. Te ważne wydarzenia są częścią strategicznych planów Air Moldova dalszej rozbudowy siatki przewoźnika i zwiększenia floty. Nowa trasa przyniesie dodatkowe możliwości podróżowania z większym komfortem nie tylko między Polską a Mołdawią, ale także między Polską a krajami Kaukazu, Gruzją i Armenią.” – mówi Alexandru Ceban, Dyrektor Generalny „Air Moldova”.

Air Moldova rozpoczęła działalność w 1993 roku i jest flagowym przewoźnikiem Republiki Mołdawii. Obsługuje bezpośrednie loty do: Dublina, Frankfurtu, Stambułu, Londynu, Mediolanu, Paryża, Rzymu, Tel Awiwu, Lizbony, Dusseldorfu, Lipska, Pragi, Werony, Bolonii, Salonik, Erewania, Tbilisi, Warszawy. Na pokładach swoich samolotów Air Moldova oferuje pasażerom dwie klasy usług – biznesową i ekonomiczną.

Foto: Daniel Pruss

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.