Fotopułapka zrobiła mu zdjęcie. Rozpoznał go dzielnicowy

Właściciel posesji zgłosił fakt kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych oraz kradzież pompy do wody i przewodu zasilającego. Przedmiotową sprawą od razu zajął się dzielnicowy z komisariatu w Tłuszczu, który szybko ustalił osobę podejrzewaną o ten czyn. Jego wizerunek został utrwalony na zdjęciu z fotopułapki, którą w pomieszczeniu zainstalował właściciel budynku. Funkcjonariusze zatrzymali 29-latka w miejscu jego zamieszkania. Tam też ujawnili skradzione przedmioty. Mężczyzna już usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, skorzystał też z przysługującego mu prawa i dobrowolnie poddał się karze.

Mieszkaniec gminy Klembów, kilka dni temu poinformował funkcjonariuszy z komisariatu w Tłuszczu o nieznanych mu osobach, które miały chodzić po jego posesji. Stwierdził też fakt włamania do pomieszczenia gospodarczego, z którego skradziono pompę do wody oraz przewód zasilający. Poszkodowany przekazał również policjantom informację, że w budynku do którego nastąpiło włamanie znajduje się fotopułapka, która na zdjęciu utrwaliła wizerunek sprawcy.

Sprawą od razu zajął się dzielnicowy z miejscowego komisariatu. Na podstawie zdjęcia z fotopułaki ustalił osobę podejrzewaną o ten czyn. Funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania 29-latka. W trakcie sprawdzenia terenu posesji ujawnili skradzioną pompę wody oraz przedłużacze elektryczne. Rozpytany na okoliczność ich posiadania mężczyzna przyznał się, że dokonał ich kradzieży.

Funkcjonariusze zatrzymali 29-latka, który już został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Odzyskane przez policjantów przedmioty wróciły do właściciela. Mężczyzna skorzystał też z przysługującego mu prawa i dobrowolnie poddał się karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnie 1500 złotych.

asp. szt. Tomasz Sitek

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.