Komendanci zatrzymali poszukiwanego

Zastępca Komendanta komisariatu w Zielonce w dniu wolnym od służby zauważył w Kobyłce mężczyznę przeskakującego przez ogrodzenie posesji, który wsiadł następnie do czekającego na niego samochodu. Gdy pojazd ruszył, funkcjonariusz pojechał za nim, telefonicznie informując o tym fakcie komendanta komisariatu w Kobyłce. Ten też szybko skierował się w miejsce gdzie pojazd się zatrzymał. Mężczyzna wysiał z samochodu i gdy zobaczył umundurowanego policjanta próbował się oddalić. Po krótkim pościgu 34-latek został zatrzymany. Mężczyzna poszukiwany był trzema postawami prawnymi w tym zarządzeniem o doprowadzeniu do zakładu karnego celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.

W piątek w godzinach rannych zastępca komendanta komisariatu w Zielonce podkomisarz Adam Stryjek będąc w dniu wolnym od służby, w Kobyłce zauważył mężczyznę przeskakującego przez płot z posesji na ulicę. Tam czekał na niego samochód, do którego wsiadł jako pasażer, po czym pojazd ruszył. Funkcjonariusz pojechał za nim, jednocześnie o fakcie tym telefonicznie poinformował komendanta z komisariatu w Kobyłce komisarza Wojciecha Chawałkiewicza. Ten równie szybko wsiadł do radiowozu i z policjantem ogniwa kryminalnego udali się w miejsce gdzie pojazd miał się zatrzymać. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować i sprawdzić osoby poruszające się samochodem.

Pasażer po opuszczeniu pojazdu, gdy tylko zobaczył jednego z umundurowanych funkcjonariuszy podjął próbę ucieczki. Policjanci już po krótkim pościgu zatrzymali 34-latka. Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że był on poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Wołominie w celu doprowadzenia do aresztu śledczego (14 dni pozbawienia wolności), zarządzenia Sądu Rejonowego w Wołominie o doprowadzeniu do zakładu karnego celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności i zarządzenia Sądu Rejonowego w Wołominie celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego (15 dni pozbawienia wolności).

Służba w Policji to zawód wyjątkowy, bo jak wskazują sami funkcjonariusze, policjantem jest się 24 godziny na dobę. Służba nie kończy się w momencie zdjęcia munduru. Nie ma także znaczenia, czy jesteś komendantem, naczelnikiem, w którym wydziale, czy jednostce służysz.

asp. szt. Tomasz Sitek

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.