Następnego dnia oszust był już w rękach policjantów

Współpraca funkcjonariuszy trzech jednostek doprowadziła do zatrzymania 28-letniego mieszkańca Wołomina, który wyłudził prawie 18.000 złotych. Mężczyzna upozorował działalność gospodarczą i przy użyciu kodów płatniczych BLIK wyłudzał pieniądze. Teraz odpowie za oszustwo, które zagrożone jest karą do 8 lat więzienia.

29 października 2021 roku piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie oszustwa. Jak wynikało z zawiadomienia, mieszkanka Piotrkowa za pośrednictwem portalu internetowego zatrudniła się w firmie zajmującej się sprzedażą zabawek. Kobieta, będąc pewna, że jest legalnie zatrudniona, rozpoczęła sprzedaż artykułów dla dzieci na swoim koncie na portalu aukcyjnym. Pieniądze, które otrzymywała od klientów, za pomocą kodów płatniczych BLIK przekazywała swojemu pracodawcy. Dość szybko zorientowała się jednak, że padła ofiarą oszustwa, a jej zatrudnienie było fikcyjne. Cały proceder trwał od 15 października do 27 października 2021 roku. Sprawca zdołał w tym czasie wyłudzić blisko 18.000 złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją piotrkowskiej jednostki zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy. Dokładnie ustalili, w których bankomatach dochodziło do wypłat gotówki. Przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie oraz z Komisariatu Policji w Zielonce już następnego dnia po zgłoszeniu zatrzymano 28-letniego mieszkańca Wołomina odpowiedzialnego za to przestępstwo. Mężczyzna trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzut oszustwa, za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.