Niedozwolona niespodzianka

23 czerwca funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Warszawie – Białołęce podczas czynności profilaktycznych ujawnili przedmioty niedozwolone, które znajdowały się w rejonie jednego z pawilonów mieszkalnych.

Niespodzianka, która miała trafić do jednego z więźniów trafiła jednak w ręce czujnych funkcjonariuszy. Pomysłowość osób, które w niedozwolony sposób chciały wrzucić powyższe przedmioty na teren więzienia również nie zna granic bowiem zawartość była włożona w dużą kąpielową gąbkę tak aby nie naruszyć włożonych tam przedmiotów. W toku czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli telefon komórkowy z baterią, kablem USB i kartą sim oraz cztery fiolki z substancją niewiadomego pochodzenia z odręcznie wykonanym napisem „DECA 300″ oraz „SUSTA 300″.

Dyrektor wszczął czynności wyjaśniające mające na celu ustalenie okoliczności powstania i przebiegu zdarzenia. Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Warszawie – Białołęce pełniąc codzienną służbę w jednostce umożliwiają minimalizowanie zagrożeń społecznych jakimi są przestępczość oraz różne kategorie przestępców, których skuteczne izolowanie od reszty społeczeństwa przyczynia się do subiektywnego poczucia bezpieczeństwa wśród obywateli. Codziennie dokonują kontroli korespondencji, paczek, pomieszczeń, w których przebywają osoby pozbawione wolności oraz terenu jednostki czy osób odwiedzających. Przestępcy chcąc przemycić narkotyki lub telefony komórkowego próbują różnych sposobów, badając tym samym czujność funkcjonariuszy Służby Więziennej a funkcjonariusze wykonując swoje obowiązki starają się ograniczyć do minimum ryzyko przedostawania się substancji i przedmiotów niedozwolonych poza mur więzienia.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.