nielegalne składowiska odpadów niebezpiecznych

Na przestrzeni ostatnich dni na terenie powiatu wołomińskiego ujawniono kilka nielegalnych składowisk odpadów niebezpiecznych, porzuconych w pobliżu zabudowań mieszkalnych. Takie działanie sprawców może doprowadzić do nieodwracalnych krytycznych skutków wpływających na środowisko naturalne. Ponad to, takie działanie znacznie zagraża życiu i zdrowiu ludzi oraz zwierząt.

W związku z niepokojącymi zdarzeniami apelujemy do mieszkańców powiatu o wzmożoną czujność
i zgłaszanie pod numer alarmowy 112 wszelkich zdarzeń, które mogą wskazywać na próbę pozbycia się takich odpadów. W przypadku znalezienia w miejscu do tego nie przeznaczonym zbiorników, opakowań lub beczek różnej pojemności niezwłocznie należy informować służby.

W interesie każdego obywatela jest dbanie o życie, zdrowie oraz dobro środowiska naturalnego.
W związku z tym powinno się reagować na każde nietypowe, tego typu zdarzenie.

Do odpadów niebezpiecznych zaliczyć można m.in.: odpady medyczne, rozpuszczalniki, emulsje, tusze, barwniki, pigmenty, farby, lakiery, materiały smoliste, żywice, lateks, kleje, materiały wybuchowe, pozostałości laboratoryjne, chemikalia, wosk, popiół, żużel, szlamy z zakładów uzdatniania wody, sole hartownicze, pyły metaliczne czy odpady ściekowe.

Opracowanie: mł. kpt. Jan Sobków
Zdjęcia: mł. asp. Marcin Paderewski

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.