Nowa karetka dla Radzymina

Ambulanse zostały zakupione dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w ramach unijnego projektu covidowego za łączną kwotę blisko 5 mln zł. Specjalistyczną karetkę bariatryczną do przewozu osób z otyłością oraz 7 nowoczesnych karetek typu B przekazali ratownikom medycznym marszałek Adam Struzik oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. Jedna z karetek trafi do Radzymina.

Samorząd województwa wspiera mazowieckich medyków w walce z koronawirusem od początku wybuchu pandemii. Taką możliwość dały fundusze unijne, dzięki którym na Mazowszu uruchomiony został największy projekt zdrowotny ostatnich lat. Do mazowieckich szpitali i stacji pogotowia cały czas trafia sprzęt medyczny i diagnostyczny, wyposażenie i środki ochrony osobistej. Wartość projektu to aż 480 mln zł.

Do warszawskiego Meditransu trafiło 8 nowoczesnych karetek za łączną kwotę blisko 5 mln zł. Warszawska stacja pogotowia ratunkowego otrzymała dwa ambulanse typu B marki Mercedes Sprinter z wyposażeniem, pięć ambulansów typu B firmy Volkswagen Crafter wraz z noszami i lawetą samozaładowczą oraz wyposażony, specjalistyczny ambulans bariatryczny typu C firmy Volkswagen Crafter do przewożenia pacjentów z podwyższoną wagą.

Karetki będą obsługiwać warszawskie i okołowarszawskie oddziały Meditransu w Śródmieściu, na Bielanach, Ochocie, w Otrębusach, Mrokowie i Radzyminie. Jak dotąd, w ramach unijnego projektu samorządu Mazowsza do warszawskiego Meditransu trafiły już 22 nowoczesne karetki.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.