Mazowsze rozbudowuje drogi

W Kobyłce rozpocznie się realizacja jednego z czterech etapów rozbudowy drogi wojewódzkiej 634. Wkrótce zostanie też ogłoszony przetarg na rozbudowę ul. ks. Skorupki w Ząbkach.

Zaplanowany do zmodernizowania odcinek obejmuje część drogi wojewódzkiej (DW) 634 od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego i Hallera do skrzyżowania z ul. Orląt Lwowskich w Kobyłce. Sejmik Województwa Mazowieckiego zabezpieczył w budżecie na ten cel prawie 163 mln zł.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW) na modernizację i przebudowę wszystkich dróg wojewódzkich przeznaczy w tym roku prawie 516,7 mln zł, a w samym subregionie warszawskim wschodnim – 106 mln zł.

Rok 2021 w liczbach
Stan dróg wojewódzkich na Mazowszu z każdym rokiem ulega zdecydowanej poprawie. Zwiększane są także nakłady finansowe na drogi. Roboty prowadzone są niemalże na 180 km dróg, a na wszystkie ubiegłoroczne remonty, budowy i przebudowy MZDW wydał ponad 301 mln zł.

Największe inwestycje realizowane w 2021 roku to m. in.:
– budowa zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego,
– budowa nowego przebiegu DW 635 na terenie powiatu wołomińskiego,
– rozbudowa DW 698 na terenie powiatów siedleckiego i łosickiego.

Kilka słów o MZDW
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie istnieje od 1999 r. Powstał po reformie administracyjnej kraju, w wyniku której z 49 województw podległych administracji rządowej zostało utworzonych 16 nowych zarządzanych przez władze samorządowe. Nadzór nad działalnością MZDW w Warszawie sprawuje Zarząd Województwa Mazowieckiego. Zarząd zajmuje się utrzymaniem dróg wojewódzkich służących do obsługi ruchu kołowego na terenie województwa. Bezpośredni nadzór nad drogami sprawują pracownicy ośmiu rejonów drogowych: Ciechanów, Gostynin–Płock, Grodzisk Mazowiecki, Ostrołęka, Otwock–Piaseczno, Radom, Węgrów–Siedlce, Wołomin–Nowy Dwór Mazowiecki. Podlega im łącznie 26 obwodów drogowych rozlokowanych na terenie całego województwa.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.