Nowe motocykle dla wołomińskiej drogówki

W ramach projektu „Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” dziś do Komendy Powiatowej Policji w Wołominie trafiły dwa nowe policyjne motocykle. Maszyny w nowej kolorystyce będą codziennym wyposażeniem wołomińskiej drogówki. Nowoczesny sprzęt to bezpieczeństwo policjantów ale przede wszystkim nowe możliwości, szczególnie gdy liczy się czas dojazdu na miejsce zdarzenia.

Dziś policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie odebrali nowe motocykle zasilające flotę naszych pojazdów. Nowe jednoślady to BMW R 1250 RT zasilany 2-cylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych. Miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Nowe barwy policyjne wzbogacono o wiele elementów odblaskowych. Sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu barwy niebieskiej i czerwonej.

Funkcjonariusze pełniący służbę motocyklem zwrócą szczególną uwagę na kierowców jednośladów. Oprócz kontroli sposobu jazdy policjanci skierują swoją uwagę również na sprawdzenie wymaganych uprawnień do kierowania. Pod szczególnym nadzorem będą także miejsca, gdzie miłośnicy dwóch kółek nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Wobec osób, które w sposób rażący popełnią wykroczenia funkcjonariusze będą działali zdecydowanie.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.