Nowe radiowozy w policyjnej służbie w Wołominie

Przekazanie nowego oznakowanego radiowozu Toyota Corolla w wersji hybrydowej dofinansowanego przez samorząd powiatu wołomińskiego odbyło się dziś przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Z nowego pojazdu korzystać będą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Kluczyk do pojazdu przekazał naczelnikowi wołomińskiej drogówki Starosta Wołomiński Pan Adam Lubiak oraz Komendant Powiatowy Policji w Wołominie insp. dr Marek Ujazda.

Dziś przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zebrali się: Starosta Wołomiński Pan Adam Lubiak, Komendant Powiatowy Policji w Wołominie insp. dr Marek Ujazda oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Wołomin podkom. Marcin Zdunek. Okazją do tego spotkania było przekazanie do użytku dla policjantów wołomińskiej drogówki nowego oznakowanego radiowozu Toyota Corolla wyposażonego w silnik benzynowy oraz napęd hybrydowy, przy czym bardzo dynamiczny ale jednocześnie oszczędny i ekologiczny.

Zakupienie tego radiowozu możliwe było po wyasygnowaniu środków finansowych przez samorząd powiatu wołomińskiego, który przekazał na ten cel 55 tys. złotych, co stanowiło połowę ceny zakupu hybrydowej toyoty. Kluczyk do pojazdu przekazał naczelnikowi wołomińskiej drogówki Starosta Wołomiński Pan Adam Lubiak oraz Komendant Powiatowy Policji w Wołominie insp. dr Marek Ujazda. Komendant podziękował Staroście za udzielone wsparcie i zapewnili, że policjanci dołożą wszelkich starań, aby ich służba była jeszcze bardziej efektywna.

Po symbolicznym przekazaniu kluczyka do radiowozu, ten od razu trafił do służby.

Hybrydowa toyota to jeden z trzech takich samych pojazdów, które trafiły do służby w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie, podobnie jak i trzy nieoznakowane Kia Ceed. Wszystkie pojazdy zostały zakupione w ramach tzw. „sponsoringu 2021” i zostały dofinansowane przez władze samorządowe powiatu wołomińskiego, Wołomina, Radzymina, Dąbrówki, Tłuszcza i Klembowa. Łączna wartość zakupionych pojazdów to kwota blisko 615 tys. złotych.

asp. szt. Tomasz Sitek

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.