Odzyskana skradziona Kia i zatrzymany 38-latek

Operacyjni ze specgrupy „Skorpion” z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI niejednokrotnie udowadniali swoją skuteczność w walce z przestępczością samochodową. Ostatnie działania, które przeprowadzili we współpracy z kryminalnymi z komisariatu na Targówku, doprowadziły do odnalezienia na terenie powiatu wołomińskiego skradzionego pojazdu osobowego marki Kia. Do policyjnego aresztu trafił 38-letni właściciel posesji. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem pojazdu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Operacyjni z północnopraskiej specgrupy „Skorpion” wyspecjalizowani w zwalczaniu przestępczości samochodowej zdobyli informację o lokalizacji skradzionego z terenu Targówka pojazdu marki Kia. Policjanci zaplanowali wspólne działania z kryminalnymi z Chodeckiej, by zweryfikować te ustalenia. W tym celu udali się do powiatu wołomińskiego.

Obserwacją objęli posesję, na której miały być magazynowane i demontowane pojazdy. Szczególnie zainteresowało ich pomieszczenie gospodarcze, którego wejście zastawione było busem. Skontrolowali je. Wewnątrz ujawnili czerwoną osobową kię. Elementy wewnętrznego wyposażenia pojazdu, jak również komory silnika były częściowo zdemontowane, a w przedniej części zderzaka wkręcony był element holowniczy. Auto nie posiadało również tablic rejestracyjnych, a naklejka umieszczona była usunięta.

Gdy na posesji zjawił się 38-letni właściciel działki, operacyjni zatrzymali go. W jego samochodzie znaleźli sprzęt elektroniczny wykorzystywany do kradzieży pojazdów. Oględziny odnalezionego pojazdu wykonywał technik z wołomińskiej jednostki Policji. Następnie pojazd został zholowany na parking depozytowy.

Operacyjni przewieźli 38-latka do komisariatu przy ulicy Chodeckiej. Tam też został przesłuchany. Dochodzeniowcy przedstawili mu zarzut za kradzież z włamaniem pojazdu. Czynności prowadzone w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

kom. Paulina Onyszko

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.