Zatrzymani za kradzież paliwa

Współpraca funkcjonariuszy Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Radzyminie oraz wołomińskiej grupy operacyjnej doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa w miejscowości Małopole gm. Dąbrówka. 36-latek i 35-latek ukradli około 900 litrów oleju napędowego z trzech samochodów ciężarowych stojących na parkingu miejscowej firmy. W samochodach, którymi się poruszali mężczyźni, policjanci znaleźli między innymi sprzęt służący do odpompowywania paliwa oraz pełne bańki z olejem napędowym. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Radzyminie podczas patrolu w miejscowości Małopole na ul. Granicznej zauważyli zaparkowane przy drodze dwa pojazdy, przy których stały plastikowe bańki. W pobliżu nie było jednak nikogo, co wzbudziło ich podejrzenia. W pewnym momencie do samochodów podbiegło dwóch mężczyzn, którzy na widok mundurowych pospiesznie wsiedli do pojazdów i zaczęli się nimi oddalać. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i udali się za nimi, wzywając jednocześnie wsparcie.

Jeszcze na ulicy Granicznej radzymińscy patrolowcy zatrzymali 36-latka, kierującego samochodem marki Audi. We wnętrzu auta ujawnili 5 plastikowych baniek wypełnionych olejem napędowym. Chwilę później zatrzymany został drugi z mężczyzn, który kierował Seatem. 35-latek wpadł w ręce wołomińskich operacyjnych na parkingu niedaleko miejsca kradzieży. W toku dalszych czynności w przydrożnym rowie funkcjonariusze ujawnili jeszcze dwie pełne bańki paliwa oraz plecak, w którym znajdował się sprzęt służący do odpompowywania paliwa.

Policjanci ustalili, że mężczyźni, działając wspólnie, ukradli łącznie około 900 litrów oleju napędowego z trzech samochodów ciężarowych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jeden z mężczyzn posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, za co grożą mu kolejne sankcje karne.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.