Pilotaż do szpitala

Policjanci z Komisariatu Policji w Tłuszczu, sierż. sztab. Paweł Popławski oraz sierż. sztab. Grzegorz Kaczyński, w ubiegłym tygodniu przeprowadzili nietypowy pilotaż. Podczas pełnionej przez nich służby patrolowej, zatrzymał ich kierowca samochodu z nietypową prośbą. Otóż narzeczony wiózł do szpitala swoją partnerkę, która w każdej chwili mogła urodzić dziecko. Funkcjonariusze bez chwili wahania, pomogli kierowcy ominąć korki i na czas dojechać do placówki medycznej. Niedługo później na świat przyszedł ich synek. Rodzice są przekonani, że w przyszłości zostanie policjantem.

Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Tłuszczu pełnili służbę w miejscowości Miąse w powiecie wołomińskim. Tam też spotkali się z niecodzienną prośbą. Kierujący samochodem osobowym z rodzącą narzeczoną w aucie, zwrócił się do mundurowych o pomoc w szybkim przemierzeniu drogi do szpitala. Funkcjonariusze stanęli na wysokości zadania, pilotowali pojazd do placówki medycznej w Wyszkowie. Gdy około 21:00 przybyli na miejsce, kobieta trafiła prosto na salę porodową. O 22.40 na świat przyszedł zdrowy chłopiec.

Kilka dni później, para wysłała wiadomość do Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie – insp. dr Marka Ujazdy z podziękowaniem za okazaną empatię oraz szybką reakcję policjantów z Tłuszcza.

Gratulujemy rodzicom i dziecku, życzymy wszystkiego najlepszego.

sierż. sztab. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.