Podpisanie listu intencyjnego o współpracy z powiatem wołomińskim

Wody Polskie i powiat wołomiński podpisali list intencyjny w sprawie współpracy z zakresie realizacji przedsięwzięcia związanego z zabezpieczeniem erodowanego brzegu Bugu w Kuligowie w gminie Dąbrówka. Wody Polskie będą podejmować działania w kierunku opracowania dokumentacji projektowo-technicznej na zabezpieczenie erodowanego brzegu oraz pozyskania niezbędnych decyzji administracyjnych i wszczęcia procedur związanych z realizacją inwestycji, której celem jest poprawa i utrzymanie dobrego stanu wód. Na każdym etapie związanym z przygotowaniem inwestycji Powiat wołomiński będzie wspierał Wody Polskie i pomagał w zakresie swoich kompetencji.

List podpisali Prezes Wód Polskich Przemysław Daca oraz Starosta Wołomiński Adam Lubiak.

– Dolina Bugu musi być przyjazna ludziom i przyrodzie. Chcemy rozwijać nasz region turystycznie, dlatego potrzebujemy nowoczesnej infrastruktury wodnej. Chcemy też by komponowała się z naszym pięknym krajobrazem, dlatego wszystkie inwestycje muszą być wykonywane z poszanowaniem środowiska naturalnego – zaznaczył Starosta Wołomiński Adam Lubiak.

Podpisanie listu przez wszystkie strony to podkreślenie chęci realizacji przedsięwzięcia, które będzie miało wpływ na zagospodarowanie turystyczne doliny Bugu w rejonie wsi Kuligów. List intencyjny jest wyrazem dobrej woli do wspólnego działania i nie tworzy żadnych zobowiązań, w tym zobowiązań finansowych.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.