Przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Jasienicy

W Jasienicy odbyła się uroczystość związana z przekazaniem samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Po Mszy Świętej na terenie jednostki nastąpiło oficjalne przekazanie samochodu do użytkowania – odczytano akt przekazania oraz wręczono kluczyki Prezesowi OSP dh Pawłowi Kozuk.

Podczas uroczystości z okazji Dnia Strażaka, zasłużonym strażakom z gminy Tłuszcz wręczono odznaczenia. Następnie miało miejsce uroczyste ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Podczas oficjalnej części uroczystości zaproszeni goście, gratulowali jednostce zakupu nowego samochodu, oraz podkreślali profesjonalizm i ciągłą gotowość strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy do niesienia pomocy potrzebującym. Samochód pożarniczy zakupiono dzięki skutecznej współpracy wielu podmiotów, które sfinansowały jego zakup.

W uroczystości udział wzięli m.in.
– Pani Bożena Żelazowska – Poseł na Sejm RP,
– Pan Michał Pruszyński – Szef Gabinetu Politycznego MSWiA,
– generał bryg. w st. spocz. Wiesław Leśniakiewicz V-ce Prezes ZG ZOSP RP,
– st. bryg. Artur Gonera – Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
– Kamila Mokrzycka – Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW,
– Piotr Borczyński – W-ce Starosta Wołomiński,
– st. bryg. Wiesław Drosio – Zastępca Komendanta PSP w Wołominie,
– dh Paweł Bednarczyk – Prezes ZOP ZOSP RP w Wołominie, Burmistrz Tłuszcza,
W uroczystościach uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych, powiatowych i gminnych oraz lokalna społeczność.

Opracowanie: bryg. Jarosław Kłak – Komenda Powiatowa PSP w Wołominie; red. sekc. Katarzyna Urbanowska – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.
Zdjęcia: Aleksandra Borowy /bryg. Jarosław Kłak.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.