Policjanci o bezpieczeństwie podczas pikniku

W ostatni piątek na terenie powiatu wołomińskiego w Starych Załubicah, odbył się piknik zorganizowanym przez Starostę Powiatu Wołomińskiego Adama Lubiaka. W wydarzeniu plenerowym pod hasłem „Bezpieczne wakacje ” uczestniczyły służby mundurowe, a wśród nich funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

23 czerwca 2022 r. Starych Załubicach nad rzeką Rządzą, odbył się piknik, którego tematem przewodnim były „Bezpieczne wakacje”. Organizatorem przedsięwzięcia był Starosta Powiatu Wołomińskiego Pan Adam Lubiak i PGW Wody Polskie, pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury.

Impreza plenerowa miała charakter otwarty. W wydarzeniu miały przyjemność uczestniczyć służby mundurowe, a wśród nich funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Na stoiskach policyjnych, mundurowi omawiali zasady bezpieczeństwa, które dzieci oraz młodzież powinny zachowywać w czasie wakacji nad wodą oraz w górach. Ponadto funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpiecznego korzystania z dróg przez rowerzystów i obowiązkowym wyposażeniu jednośladów. W ramach promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostały rozdane opaski odblaskowe dla najbardziej zagrożonych uczestników czyli pieszych i rowerzystów. Policjanci informowali o tym, że regularne zakładanie odblasków wyrabia pożyteczny nawyk: po zmierzchu, poza terenem zabudowanym, każdy – czy to dziecko, czy dorosły – powinien zaopatrzyć się w ostrzegawcze kamizelki. Ze względu na niewielkie rozmiary można zawsze ją mieć przy sobie, a duża powierzchnia odblasku daje się zauważyć już z daleka.

Na uczestników imprezy plenerowej czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Piknik był też wspaniałą okazją do integracji lokalnej społeczności zarówno dzieci i dorosłych, jaki i do wzmacniania więzów rodzinnych poprzez wspólne spędzenie czasu wolnego na świeżym powietrzu.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.