Powiat: Mazowsze wesprze modernizację i rozbudowę boisk

660 tys. zł od samorządu Mazowsza trafi na 7 inwestycji w powiatach legionowskim, nowodworskim i wołomińskim. Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego podpisała umowy z beneficjentami.

Modernizacja boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, rozbudowa skateparku na Stadionie Miejskim w Legionowie czy budowa boiska do gry w piłkę nożną w Starym Kraszewie to inwestycje, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane przy wsparciu samorządu Mazowsza. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, tegoroczna edycja programu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem:

W tym roku wpłynęło 235 wniosków, a całkowita kwota dofinansowania, o jaką ubiegali się w nich samorządowcy, przekroczyła trzykrotnie pulę, którą przeznaczyliśmy na realizację tego programu. To pokazuje, że ta inicjatywa jest potrzebna. Samorządowcy widzą realne efekty tego wsparcia i aplikują o środki. Z rozmów z beneficjentami wiemy, że często pomoc z budżetu Mazowsza domyka budżet takiego przedsięwzięcia.

Na realizację zadania Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył w tym roku ponad 10 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie. Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza jeszcze w tym roku zostanie zrealizowanych 115 inwestycji, z czego 7 w powiatach legionowskim, nowodworskim i wołomińskim.

– Projekty sportowe, które uzyskają wsparcie z budżetu Mazowsza to często inwestycje, które nie mogłyby być zrealizowane, gdyby nie nasza pomoc. A przecież nowa sala sportowa, kort tenisowy czy siłownia to więcej niż tylko obiekty, to inwestycja w zdrowie i kondycję Mazowszan, które w czasie pandemii i przymusowego zamknięcia mogły zostać przez wielu zaniedbane – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Do programu mogły zgłaszać się gminy i powiaty z  województwa mazowieckiego. Szansę na wsparcie z budżetu województwa miały projekty dotyczące budowy nowych, modernizacji i remontu już istniejących obiektów sportowych, w tym m.in.: hal i boisk sportowych, boisk sportowych wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), placów sportowo-rekreacyjnych.

Lista inwestycji, które zostaną zrealizowane w powiatach legionowskim, nowodworskim i wołomińskim:
Lp. Nazwa Beneficjenta Nazwa zadania Dofinansowanie
1 Miasto Nowy Dwór Mazowiecki Modernizacja boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim 100 000 zł
2 Gmina Jadów Renowacja boiska szkolnego w Szewnicy wraz z wykonaniem nawodnienia 90 354 zł
3 Gmina Klembów Budowa boiska do gry w piłkę nożną w Starym Kraszewie 70 000 zł
4 Gmina Miejska Legionowo Rozbudowa skateparku na Stadionie Miejskim w Legionowie 100 000 zł
5 Gmina Nieporęt Modernizacja boiska w Nieporęcie 100 000 zł
6 Gmina Wieliszew Budowa boiska sportowego w Wieliszewie 100 000 zł
7 Gmina Wołomin Modernizacja boiska wielofunkcyjnego na terenie Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina przy ul. Cichorackiej 8 w Starym Grabiu w Gminie Wołomin 100 000 zł
Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.