CBA zatrzymało kolejną osobę do śledztwa dotyczącego korupcji w Starostwie Powiatowym

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę do śledztwa dotyczącego korupcji w Starostwie Powiatowym w Wołominie.
Funkcjonariusze stołecznej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w jednej z podwarszawskich miejscowości przedsiębiorcę działającą w branży deweloperskiej. Kobieta usłyszała zarzuty w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że zatrzymana wręczyła ponad 20 tys. zł. korzyści majątkowej osobie powołującej się na wpływy w instytucji samorządowej.

Są to kolejne czynności śledczych w tej sprawie. Pierwsze realizacje miały miejsce w lutym i lipcu tego roku. Wśród dotychczasowych siedmiu zatrzymanych znaleźli się: byli urzędnicy Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wołominie oraz przedsiębiorcy działający w branży deweloperskiej z okolic Warszawy.

Działalność przestępcza polegała na przyjmowaniu korzyści majątkowych przez urzędników Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowego Inspektoratu Budowlanego w Wołominie, wykonujących czynności służbowe w postępowaniach administracyjnych dotyczących inwestycji budowalnych. Korzyści majątkowe były udzielane przez inwestorów zarówno na etapie wydawania decyzji budowalnych, jak i odbioru budynku do użytkowania. Ustalenia śledczych wskazują, że w proceder korupcyjny oprócz urzędników starostwa były zaangażowane osoby prywatne oraz firmy prowadzące działalność deweloperską mające inwestycje budowlane zlokalizowane na terenie powiatu wołomińskiego.

Śledztwo jest rozwojowe.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.