Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Wołominie

26 maja 2022 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie obyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Uroczystość odbyła się pod patronatem Starosty Wołomińskiego Pana Adama Lubiaka.

O godz.11.00 na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie rozpoczął się apel, który poprzedziła poranna Msza Święta o godzinie 7:00 w intencji strażaków. Główne uroczystości rozpoczęto od złożenia meldunku przez Dowódcę Uroczystości mł. kpt. Piotra Giziewicz. Meldunek o rozpoczęciu uroczystości odebrał – nadbryg. Jarosław Nowosielski Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, który dokonał przeglądu pododdziałów i przywitał się z pocztami sztandarowymi.

Po podniesieniu flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło przywitanie zaproszonych gości. Następnie wręczone zostały odznaczenia, akty nadania wyższych stopni służbowych, medale i dyplomy okolicznościowe z okazji 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. W dalszej kolejności głos zabrali zaproszeni goście dziękując za trud wkładany w pełnienie służby, oddanie i poświęcenie. Po odprowadzeniu sztandaru i złożeniu meldunku nastąpiło zakończenie uroczystości obchodów Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Wołominie.

Podczas uroczystości przekazano dwa akty włączenia jednostek OSP do KSRG. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej z dniem 1 maja 2022 roku włączył do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego OSP Zabraniec gmina Poświętne oraz OSP Zagościniec gmina Wołomin.

Opracowała: bryg. Jarosław Kłak – Komenda Powiatowa PSP w Wołominie, redagowała sekc. Katarzyna Urbanowska – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.