Podpalali a następnie jeździli gasić. Strażacy zatrzymani za podpalenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zatrzymali 4 mężczyzn w wieku 18-25 lat. Trzech z zatrzymanych to strażacy z OSP Jasienica w gminie Tłuszcz. Już zostali wydaleni ze środowiska strażackiego. Prokurator przedstawił zarzuty wzniecenia ognia w 80 przypadkach. Sąd na wniosek prokuratora, aresztował jednego z podejrzanych a wobec trzech, zastosował dozór policji. 

W rozmowie z naszą redakcją sierż. sztab. Monika Kaczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie potwierdziła zatrzymanie 4 mężczyzn w sprawie umyślnego podpalenia. Po więcej szczegółów odesłała jednak do nadzorującej śledztwo Prokuratury Rejonowej w Wołominie. – Podejrzani czterej mężczyźni usłyszeli zarzut z artykułu 164 paragraf 1 kodeksu karnego. Trzej z nich to członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej. Wobec jednego z nich zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego, a pozostali zostali objęci dozorami policyjnymi – poinformowała Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.