Pożar na terenie szpitala w Wołominie

We wtorek (22.11) o godzinie 7:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie, wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w pomieszczeniach piwnicznych szpitala powiatowego Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Na miejsce zadysponowano zastępy Straży Pożarnej. Z obiektu ewakuowano  21. pacjentów i 5-ciu pracowników szpitala. W wyniku pożaru zatruciu uległ jeden z pracowników. 

Po przybyciu zastępów Straży Pożarnej, zastano zadymienie w pomieszczeniach piwnicznych. Dym przedostał się na wyższe kondygnacje budynku przez ciągi wentylacyjne. Akcja gaśnicza trwała blisko dwie godziny. Strażacy po ugaszeniu pożaru, przystąpili do oddymiania budynku.

 – Z budynku ewakuowano 21 pacjentów oddziału chirurgicznego oraz 5 pracowników personelu. Przed naszym przybyciem, jeden z pracowników próbował sam ugasić pożar, na skutek czego zatruł się tlenkiem węgla – mówi asp. Jan Sobków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie.

Na miejscu akcji gaśniczej obecni byli zarówno komendant Państwowej Straży Pożarnej z Wołomina jak i jego zastępca. W akcji gaśniczej udział brało 6 zastępów Straży Pożarnej oraz patrol wołomińskiej Policji.

 – Policjanci zabezpieczali teren akcji oraz wyjaśniać będą przyczynę pożaru – przekazała naszej redakcji podinspektor Wioletta Zychnowska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.