Przedszkolaki poznają zawód policjanta

Komisariat Policji w Kobyłce odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola „Zielony wiatraczek”. Dzielnicowy oprowadził uczestników wycieczki po komisariacie i opowiedział o codziennej pracy policjanta. Podczas wizyty maluchy zapoznały się z wyposażeniem wykorzystywanym przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby oraz miały możliwość samodzielnie zrobić odciski palców.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Kobyłce mieli wyjątkowych gości. Dzieci z miejscowego przedszkola „Zielony Wiatraczek” przyszły dowiedzieć się jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy. Dzielnicowy mł. asp. Ernest Sukiennik wycieczkę po komisariacie rozpoczął od zwiedzenia „serca komendy” czyli stanowiska kierowania. Tam dzieci przyglądały się jak pracuje oficer dyżurny.

Przedszkolaki odwiedziły również gabinet Komendanta, strefę przeznaczoną dla policjantów patrolu interwencyjnego, dzielnicowych czy pokój dla osób zatrzymanych. Największym zainteresowaniem cieszyły się uzyskane informacje o pracy technika kryminalistyki. Policjant opowiedział maluchom w jaki sposób zabezpiecza się ślady oraz po co robi się zdjęcia na miejscu zdarzenia. Na koniec przedszkolaki same mogły odznaczyć swoje linie papilarne na specjalnie przygotowanym papierze. Wśród uczestników spotkania było wielu chętnych, by w przyszłości zostać policjantem.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.