Ruszyły prace związane z budową doświetlenia przejść dla pieszych w Markach

Mieszkańcy Marek nie raz pokazywali, że potrafią łączyć siły we wspólnej sprawie. Tak było również podczas inauguracji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza w 2020 r. Wymyślili projekt doświetlenia pięciu przejść dla pieszych: czterech w Markach wzdłuż drogi 632 oraz jednego w Stanisławowie Pierwszym. Uzyskał on wystarczające poparcie, by wejść do realizacji.

W tym roku Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął przetarg w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Wygrał go Zakład Instalacji Elektrycznych Jerzy Wuttke z Legionowa. Koszt inwestycji to 192,6 tys. zł. W tym tygodniu ruszyły prace. W Markach doświetlimy skrzyżowania wzdłuż Legionowej – przy Żytniej, Modrzewiowej, Konwaliowej i Spacerowej.

Będą to kolejne doświetlone przejścia dla pieszych w naszym mieście. W tym roku jaśniej i bezpieczniej jest już przy Stawowej, Wspólnej i Okólnej. Podpisaliśmy też umowę na doświetlenie skrzyżowania Wesołej z Główną – dodaje Jacek Orych, burmistrz naszego miasta.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.