W Tłuszczu powstanie ok. 70 mieszkań społecznych

Podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Tłuszczu, radni przyjęli jednogłośnie projekt uchwały przedłożony przez burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka dotyczący utworzenia przez Gminę Tłuszcz spółki pod nazwą Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN Mazowsze.

W perspektywie kilku lat oznacza budowę przyjaznego i bezpiecznego osiedla dla osób, których nie stać na kupno/wynajem mieszkania komercyjnego lub nie mają zdolności kredytowej, a jednocześnie ich dochody są zbyt wysokie, by przyznano im lokal komunalny, jednak posiadają tzw. zdolność czynszową. Tacy mieszkańcy naszej gminy będą mogli długoterminowo wynająć mieszkanie niskoczynszowe, po stawce znacząco niższej od stawki na rynku najmu. W zeszłym roku rozpocząłem rozmowy z w tej sprawie, a dziś postawiliśmy bardzo ważny krok w kierunku budowy ok. 70 mieszkań na wynajem w centrum Tłuszcza na terenie dawnego Targowiska Miejskiego, który udało się włączyć do Krajowego Zasobu Nieruchomości. Jako Gmina, możemy tylko na tym zyskać, bowiem dzięki podjętym uchwałom mamy możliwość ubiegania się o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie objęcia udziałów w stworzonej spółce w kwocie 3 mln zł, które wniesiemy, jako aport. Działanie to przyczyni się do zwiększenia dostępności nowych i tanich mieszkań na wynajem w Gminie Tłuszcz co pozwoli wielu rodzinom stworzyć „własne M” i zlikwidować lukę czynszową, która jest coraz większym problemem w Polsce – mówi burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk

Utworzony SIM Mazowsze sp. z o.o. w skład którego będzie wchodziła Gmina Tłuszcz jest czwartym na terenie województwa mazowieckiego oraz pierwszą tego typu inicjatywą w najbliższym regionie.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.