Siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Punktu Paszportowego w Wołominie już otwarta

Uroczyście otwarto nową siedzibę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Punktu Paszportowego w budynku przy ul. Wileńskiej 29A w Wołominie, który został zakupiony i zaadoptowany przez Starostwo Powiatowe w Wołominie.

Budynek przy ul. Wileńskiej 29A w Wołominie zakupiony został w drodze przetargu przez Powiat Wołomiński pod koniec 2020 roku za kwotę 3,3 mln zł. Zakup budynku i adaptacja pomieszczeń zrealizowana została w trosce dobro mieszkańców powiatu wołomińskiego, objętych wsparciem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz poprawę komfortu i jakości obsługi interesantów.

Jestem niezwykle dumny z realizacji tej inwestycji. Udało nam się zakupić nieruchomość w doskonałej lokalizacji, w samym centrum Wołomina tuż przy stacji PKP, co znacząco ułatwi możliwość skorzystania z usług publicznych dla m.in. osób z niepełnosprawnościami, seniorów i rodzin z dziećmi. To już kolejna zrealizowana przez nas inwestycja z obszaru pomocy społecznej, po Środowiskowym Domu Samopomocy i Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym w Kobyłce – mówi Starosta Wołomiński Adam Lubiak.

Do budynku przeniesiona została siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wołominie, które świadczy pomoc materialną, psychologiczną i prawną dla rodzin znajdujących się w kryzysie, osób z niepełnosprawnościami, czy seniorów. Mieści się tutaj również przestronna i nowoczesna sala obsługi interesantów wraz z Punktem Paszportowym i Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów.

Poświęcenia budynku dokonał JE biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej Romuald Kamiński, a do uczestników uroczystości list skierowała minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

To bardzo potrzebny budynek. Dzięki nowej przestrzeni będziemy mogli realizować bardzo potrzebne zadania dla dobra naszych mieszkańców w o wiele wyższym standardzie – dodaje Starosta Lubiak.

Inwestycja powstała ze środków budżetowych Powiatu Wołomińskiego oraz dzięki wsparciu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łączny koszt inwestycji wyniósł 6 351 412,68 zł. O jej ważności świadczą statystyki prowadzone przez Starostwo Powiatowe w Wołominie. Tylko w 2021 roku w ramach Specjalistycznej Poradni Rodzinnej prowadzonej przez PCPR odbyło się 4685 spotkań psychologów z osobami korzystającymi z różnych form pomocy oferowanych przez Poradnię. Punkt Paszportowy przyjmuje natomiast każdego roku ponad12 tysięcy wniosków o nowy dokument.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.