Skradzione przęsła sprawcy ładowali na busa

Funkcjonariusze z ogniwa wywiadowczo – patrolowego Wydziału Prewencji skutecznie udaremnili kradzież elementów ogrodzenia. Do sprawy zostali zatrzymani dwaj mężczyźni, którzy odpowiedzą przed Sądem za przestępstwo kradzieży. Jeden z nich, 34-latek, usłyszał dodatkowo zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej policjantom. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

Do nietypowego zdarzenia doszło ostatnio na ulicy Geodetów w Wołominie. Policjanci z ogniwa wywiadowczo – patrolowego, po godzinie 18, zauważyli dwóch mężczyzn ładujących na samochód przęsła ogrodzeniowe. Na pierwszy rzut oka wyglądali oni na pracowników budowlanych. Gdy funkcjonariusze podeszli bliżej zorientowali się, że są świadkami przestępstwa kradzieży. Mundurowi natychmiast podjęli czynności wobec obu mężczyzn.

34-latek, który demontował ażurowe elementy ogrodzenia, podjął próbę ucieczki. Bezskutecznie. Zaś 29- latek, który znajdował się na dachu busa, zszedł dobrowolnie i oddał się w ręce funkcjonariuszy. Policjanci ustalili, że mężczyznom udało się wymontować i ukraść 13 sztuk przęseł z ogrodzenia. Wewnątrz samochodu ujawnili również 9 elementów betonowych oraz 4 łączniki skradzione z budowy ronda w Wołominie. Ponadto na busie sprawcy zamontowali tablice rejestracyjne pochodzące z pojazdu osobowego dla niepoznaki.

Podczas, wykonywania czynności przez funkcjonariuszy 34-latek pogrążał się coraz bardziej. Wpadł na pomysł załagodzenia sprawy i zaproponował policjantom łapówkę, by uniknąć odpowiedzialności. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę oraz jego 29-letniego pomocnika.

Tę noc obaj mężczyźni spędzili w areszcie. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. 29- latek odpowie przed Sądem za usiłowanie dokonania kradzieży. 34-latek oprócz zarzutów z art. 278 par 1 kk odpowie też za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Nadzór nad postępowaniem sprawuje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

młodszy aspirant Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.