Służby nad akwenami wodnymi

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie rozpoczęli wspólne patrole ze Państwową Strażą Pożarną. Działania mają na celu nie tylko formę kontroli akwenów, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na wypoczynek nad wodą. Aby ten czas był bezpieczny, należy zachować podstawowe środki ostrożności. Pamiętajmy, że relaks nie zwalnia nas z myślenia.

Policjanci rozpoczęli wspólne patrole z Państwową Strażą Pożarną na terenie powiatu wołomińskiego. Mają one na celu nie tylko formę kontroli akwenów wodnych na terenie powiatu, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na bezpieczny wypoczynek nad wodą podczas wakacji. Funkcjonariusze podczas odpraw do służby mają przekazywane zadania, związane z nadzorem i czuwaniem nad bezpieczeństwem osób wypoczywających.

Wysoka temperatura sprzyja spędzaniu wolnego czasu nad wodą. W okresie wakacji to właśnie tego typu forma wypoczynku jest najchętniej wybierana. Aby był on bezpieczny, należy zachować podstawowe środki ostrożności. Pamiętajmy, że relaks nie zwalnia nas z myślenia.

Wielu osobom czas wolny i dobra zabawa nierozerwalnie kojarzy się z alkoholem. Jak się okazuje jest on jedną z głównych przyczyn tragedii, do jakich dochodzi nad wodą. Każde z tych nieszczęść, to ogromy ból dla rodziny. Aby uniknąć takich zdarzeń należ zachować podstawowe środki ostrożności:
-wybieraj tylko strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli
-stosuj się do regulaminu kąpieliska, obowiązujących oznaczeń i poleceń ratownika
-bądź zawsze w pobliżu, gdy Twoje dziecko jest w wodzie
-nie skacz do nieznanej i płytkiej wody
-nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu
-nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich
-korzystaj z pewnego i sprawnego sprzętu pływającego
-pływając na łodziach, kajakach zawsze wkładaj kapok
-nie pozostawiaj swoich rzeczy bez opieki

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.