Sofa czy narożnik – podpowiadamy co wybrać do mieszkania

Podczas aranżacji wnętrza salonu lub pokoju dziennego, konieczne jest dopasowanie odpowiednich mebli wypoczynkowych. Decyzja ta ma ogromne znaczenie, dlatego też ich wybór może być stosunkowo problematyczny. Wygodne i komfortowe meble będą nieocenione podczas wypoczynku w swoim domu lub mieszkaniu. Która z zaprezentowanych propozycji – sofa czy narożnik – sprawdzi się najlepiej?

W tym artykule postaramy się kompleksowo odpowiedzieć na to pytanie. Sofa czy narożnik – który mebel sprawdzi się lepiej?
Salon i pokój dzienny to pomieszczenia, które mają dla nas ogromne znaczenie. To właśnie w nich odpoczywamy i relaksujemy się, oglądamy ulubione seriale lub filmy, a także czytamy książki i leniuchujemy. Jest to miejsce spotkań wszystkich domowników. W tym miejscu znaczenie ma odpowiednie dopasowanie wnętrz pod względem funkcjonalności. Dlatego też wiele osób podczas ich aranżacji staje przed ważnym wyborem – narożnik czy sofa, które z nich sprawdzi się najlepiej?,

To zależy, ponieważ tego typu meble wybieramy przede wszystkim zgodnie ze specyfikacją danego wnętrza. W tej sytuacji znaczenie ma ich metraż i przestronność, ponieważ tylko w dużym salonie możemy umieścić obszerny narożnik, aby nie zabierać miejsca w pomieszczeniu. Mała i zgrabna sofka sprawdzi się doskonale w średnich i małych salonach, a także w zestawieniu z dodatkowym fotelem. Wszystkie te kwestie są w pełni indywidualne, i w ten sposób też należy je rozpatrywać.

W dużym, przestronnym pokoju lub salonie można dowolnie odsuwać narożnik, lub sofy rozkładane oraz ustawiać je w innym wybranym miejscu. Dzięki temu wystrój wnętrza będzie bardziej uniwersalny i wielowymiarowy.

Narożnik i sofa – ich specyfikacja 
Narożnik najczęściej dostępny jest w kształcie litery L lub U, dzięki czemu odpowiednio wypełnia wnętrze pokoju. W zależności od jego ustawienia możemy zastosować go zarówno w układzie prawostronnym, lewostronnym lub obustronnym. Dzięki temu mamy większe pole manewru. Jeśli miejsce na to pozwala, dobrym krokiem jest wybór narożników modułowych złożonych z kilku elementów. W odróżnieniu od tradycyjnych narożników i kanap można je dowolnie konfigurować, tworząc mebel idealnie dopasowany do swoich potrzeb.
Warto jednak podkreślić, iż wybór masywnych narożników może uniemożliwić ich połączenie z innymi meblami wypoczynkowymi. Sofy na ogół są mniejsze, dzięki czemu ich połączenie z innymi fotelami oraz kanapami może być zdecydowanie prostsze i bardziej wygodne. Odpowiednie ułożenie kilku rodzajów mebli w salonie może pomóc stworzyć nam naprawdę funkcjonalne i niebanalne wnętrze.
Narożniki na ogół posiadają wysokie oparcie, a także często regulowane zagłówki i podłokietniki. W większości rozkładane, z funkcją spania sprawdzą się świetnie, jako dodatkowe miejsce do wypoczynku. Sofy coraz częściej posiadają możliwość dopasowania zagłówków i podłokietników, a także dostępną funkcję rozkładania i spania. Niemniej jednak posiadają zdecydowanie mniej powierzchni do siedzenia, co w ich przypadku może być zarówno wadą jak i atutem w zależności od rozwiązań, których poszukujemy do swoich wnętrz.

Sofa czy narożnik do salonu?
Wybór odpowiednich mebli do salonu lub pokoju dziennego jest kwestią w pełni indywidualną. Duże znaczenie ma zarówno metraż wnętrza, jak i również jego ułożenie, a także preferencje domowników. W dobrze zaplanowanym i urządzonym wnętrzu korzystanie z jego możliwości będzie zdecydowanie bardzo przyjemne. Wybierając narożnik lub sofę zyskamy miejsce do komfortowego wypoczynku i relaksu w domowym zaciszu.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.