Straż Graniczna zatrzymała dwóch mężczyzn na terenie powiatu

W piątek (12.02) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin dokonali kontroli legalności pobytu cudzoziemców w podwarszawskich Ząbkach i Markach (powiat wołomiński), w wyniku których zatrzymano dwóch 33–letnich mężczyzn, obywatela Wietnamu i Uzbekistanu.

Pierwszy z nich wpadł podczas kontroli w jednym z ząbkowskich barów gastronomicznych. Mężczyzna przebywał na terytorium naszego kraju nielegalnie, tj. bez ważnej wizy lub innego ważnego dokumentu uprawniającego go do wjazdu i pobytu na nim. Dlatego zgodnie z przepisami Ustawy o cudzoziemcach, obywatel Wietnamu został zatrzymany. Decyzją komendanta Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin mężczyzna został zobowiązany do powrotu w terminie 30 dni, z orzeczeniem o zakazie ponownego wjazdu cudzoziemca na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen na okres 1 roku.

Do kolejnego zatrzymania doszło podwarszawskich Markach. Obywatel Uzbekistanu podczas kontroli legitymował się oryginalnym uzbeckim paszportem, jednak poza nim nie posiadał innego dodatkowego dokumentu, potwierdzającego jego legalny pobyt w Polsce. Z ustaleń funkcjonariuszy wiadomo, że mężczyzna przebywał w naszym kraju od ponad roku nielegalnie. Cudzoziemiec wprawdzie złożył wniosek do Wojewody Łódzkiego o zezwolenie na pobyt czasowy, jednak bez pozytywnego rozpatrzenia. Dlatego po zatrzymaniu, wobec mężczyzny wszczęto postępowanie administracyjne zakończone wydaniem decyzji o zobowiązaniu do powrotu w terminie 30 dni z zakazem ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen na okres 1 roku.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.