Szybka reakcja policjantki po służbie

Policjantka w czasie wolnym od służby uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Mężczyzna, który wsiadł za kierownicę Volkswagena miał w organizmie ponad promil alkoholu. Teraz odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Apelujemy aby widząc podobną sytuację bezwzględnie reagować.

Policjanta z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji uniemożliwiła jazdę pijanemu kierowcy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Nadma na terenie gminy Radzymin. Policjantka będąc w sklepie zwróciła uwagę na mężczyznę stojącego w kolejce do kasy. Osobie trzęsły się ręce i czuć było od niego silną woń alkoholu. Kiedy mężczyzna wsiadł do samochodu za kierownicę trzymając w dłoni zakupione chwilę wcześniej piwo, natychmiast zareagowała i zabrała mu kluczyki od pojazdu, a następnie powiadomiła Policję. Na miejsce przyjechał patrol z Komisariatu Policji w Radzyminie i sprawdził stan trzeźwości 40-latka. Okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy aby widząc podobne sytuacje reagować. Kiedy zauważysz, że nietrzeźwa osoba wsiadła za kierownicę, nie przechodź obojętnie i zadzwoń pod numer alarmowy 112. Pamiętaj, że od Twojej reakcji może dużo zależeć, być może nawet życie i zdrowie.

mł. asp. Joanna Pieńczuk

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.