Wizyta pracowników NFOŚiGW na terenie wołomińskiej wiertni

Prace przy wykonaniu otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego GT-1 w Wołominie postępują zgodnie z planem. Świder dotarł już na głębokość ponad 1200 metrów. Przed nami ostatnie 400 metrów odwiertu.

W czwartek 27 kwietnia na terenie wołomińskiej wiertni gościliśmy pracowników Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z którego gmina Wołomin pozyskała ponad 12 mln zł na prowadzenie poszukiwań. Była to dla nich doskonała okazja, żeby z bliska zobaczyć, jak wyglądają prace na wołomińskiej inwestycji. Coraz więcej gmin właśnie w geotermii upatruje szansy na rozwój i zatrzymanie fali gwałtownych podwyżek cen za ciepło.

To zielone źródło energii jest niezależne od rosnących cen opału czy opłat za emisję CO2. Koszty eksploatacji są w porównaniu do innych rozwiązań niskie. To szansa, z której warto skorzystać.

Przeszkodą są jednak koszty wykonania odwiertu, które bez wsparcia zewnętrznego są poza możliwościami finansowymi wielu gmin. Dlatego cieszymy się, że mieliśmy możliwość pokazania osobom realizującym program „Udostępnianie wód termalnych w Polsce”, jak z myślą o przyszłości gminy Wołomin skutecznie wykorzystujemy pozyskane środki.

UM Wołomin

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.