Trenuj z wojskiem w ferie

Szkoła Podoficerska SONDA zaprasza do wzięcia udziału w kampanii „Trenuj z wojskiej w ferie”. Celem kampanii jest zdobycie podstawowych umiejętności obronnych i wojskowych oraz promocja Wojska Polskiego i służby wojskowej. Głównym sposobem jej realizacji jest organizacja zajęć o charakterze obronnym i okołowojskowym. Koordynatorem projektu jest Ministerstwo Obrony Narodowej. Organizatorem szkoleń – Szkoła Podoficerska SONDA w Zegrzu.

Jednodniowe bezpłatne szkolenia odbędą się w terminach: 4 oraz 18 lutego 2023 r. w godzinach 8.00 – 16.00 w Zegrzu. Zajęcia prowadzone będą przez instruktorów ze Szkoły Podoficerskiej SONDA w Zegrzu oraz Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

W szkoleniu może wziąć udział 150 szkolonych (łącznie 300 uczestników po 150 w każdym terminie), którzy zgłosili chęć uczestnictwa. Decyduje kolejność zgłoszeń. Jest możliwość wpisania się na listę rezerwową (bez gwarancji uczestnictwa). Jeżeli chęć udziału w zajęciach zadeklaruje mniej niż 50 osób jednostka ma prawo odstąpić od zorganizowania zajęć. W takim przypadku może zostać wskazany inny alternatywny termin.

Uczestnikiem zajęć może być osoba w wieku 15-65 lat (osoba poniżej 18 lat – za pisemną zgodą rodzica/opiekuna – Zał.), posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie i nie będąca obywatelem innego kraju.

Uczestnik musi przybyć do jednostki nie później niż 15 minut przed rozpoczęciem zajęć. Podczas weryfikacji uczestnicy muszą posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem.

Uczestnictwo w szkoleniu należy zgłaszać poprzez kontakt:
mailowy spsonda@ron.mil.pl
telefoniczny 261-883-048, 727-019-053

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 13.00.

Zgłoszenie zawiera: imię, nazwisko, wiek, nr tel. i adres poczty elektronicznej. Zgłoszenia przyjmowane są do godz. 13.00 dnia poprzedzającego szkolenie w jednostce wojskowej. Uczestnik, składając własnoręcznie podpisane oświadczenie, potwierdza, że nie istnieją żadne przeciwwskazania medyczne do udziału w zajęciach. Uczestnik musi zaakceptować regulamin oraz podpisać oświadczenie o zgodzie na wykorzystanie wizerunku oraz klauzulę informacyjną RODO. Uczestnik może brać udział w zajęciach wyłącznie w stroju odpowiednim do udziału w zajęciach: długie lub sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki. Każdy uczestnik zajęć jest objęty ubezpieczeniem – jego koszt pokrywa organizator. Każdy uczestnik otrzymuje racje żywnościowe przewidziane przez organizatora. Każdy uczestnik po szkoleniu otrzyma certyfikat oraz będzie miał możliwość zdobycia pamiątkową monetę.

PLANOWANE ZAJĘCIA SZKOLENIOWE
Zajęcia medyczne:
– Ewakuacja rannego z pola walki.
– Pierwsza pomoc (zakładanie stazy, resuscytacja krążeniowo oddechowa).
– Opatrywanie ran (wykorzystanie sztucznych rany i sztucznej krwi).

Powszechna Obrona Przeciwlotnicza (POPL):
– Sygnały alarmowania i komunikaty ostrzegawcze.
– Zasady zachowania się po ogłoszeniu alarmów.
– Zachowanie się w schronach.

Terenoznawstwo:
– Orientowanie się w terenie bez mapy (określenie odległości, kierunków stron świata oraz najprostsze sposoby wykonywania pomiarów w terenie.
– Praca na mapie (określanie odległości, określanie własnego położenia).

Zajęcia strzeleckie:
– Składanie i rozkładanie karabinka oraz pistoletu wojskowego.
– Przyjmowanie postaw strzeleckich.
– Bezpieczne posługiwanie się bronią.
– Strzelanie do celów z Paintball (w marszu).
– Rzut granatem ćwiczebnym.

Taktyka:
– Wyposażenie taktyczne żołnierza.
– Działanie na współczesnym polu walki.
– Zasady działania w terenie zurbanizowanym.
– Obrona przed bronią masowego rażenia (OPBMR):
– Charakterystyka broni masowego rażenia.

Zakładanie:
– maski przeciwgazowej;
– odzieży ochronnej.

Podstawy walki w bliskim kontakcie: Nauka walki wręcz.
– Walka wręcz.

Spotkanie z weteranem:
– Polska w międzynarodowych misjach pokojowych.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.