Tymczasowy areszt dla 40-latka za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym

Zarzuty miedzy innymi spowodowania katastrofy w ruchu lądowym w wyniku której śmierć poniosła 39-letnia kobieta i zagrożenia życia i zdrowia dwóch innych osób, uczestników ruchu drogowego usłyszał 40-latek, który 30 sierpnia na trasie szybkiego ruchu S8 w miejscowości Trojany doprowadził do tego zdarzenia. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego – amfetaminy oraz kradzież samochodu, którym poruszał się w chwili zdarzenia. Sąd Rejonowy w Wołominie na wniosek miejscowego prokuratora i Policji zastosował wobec mężczyzny tymczasowy 3-miesięczny areszt. Teraz może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wołomińskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do jakiego miało dojść na drodze szybkiego ruchu S8 w miejscowości Trojany. Po przybyciu na miejsce ustalili, że kierujący osobową skodą nie zachował zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie dostosował techniki i taktyki jazdy oraz prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego uderzył dwukrotnie w bariery energochłonne rozdzielające jezdnię trasy S8 na skutek czego zostały oderwane metalowe elementy konstrukcyjne bariery, które uderzyły następnie w inne pojazdy w tym pojazd volkswagen, którym kierowała 39-latka. Kobieta w wyniku odniesionych obrażeń ciała poniosła śmierć na miejscu.

Kierujący skodą, po zdarzeniu opuścił pojazd i oddalił się z miejsca, nie udzielając pomocy poszkodowanym. W wyniku prowadzonych przez funkcjonariuszy wołomińskiej komendy czynności kilka godzin później w rejonie przystanku autobusowego w miejscowości Małopole został zatrzymany 40-latek podejrzewany o spowodowanie tego zdarzenia drogowego. Mężczyzna był trzeźwy, została od niego pobrana krew do badań. Już w trakcie prowadzonych wstępnych czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że skoda którą się poruszał została skradziona, a przy mężczyźnie policjanci ujawnili środki odurzające. 40-latek trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany przez policjantów materiał procesowy trafił do Prokuratury Rejonowej w Wołominie. Prokurator już przedstawił mężczyźnie zarzuty miedzy innymi spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku której śmierć poniosła 39-letnia kobieta i zagrożenia życia i zdrowia dwóch innych osób, uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego – amfetaminy oraz kradzież samochodu, którym poruszał się w chwili zdarzenia. Sąd Rejonowy w Wołominie przychylił się też do wniosku prokuratora i Policji, stosując wobec mężczyzny tymczasowy 3-miesięczny areszt. Teraz może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Tomasz Sitek

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.