Wakacyjne zmiany w trasach i rozkładach jazdy linii „L”

Już od najbliższej środy linie autobusowe L43 i L46 wrócą na swoją stałą trasę po świeżo wyremontowanej ulicy Długiej. Z kolei z powodu modernizacji ulicy Łukasińskiego, nastąpi zmiana trasy i rozkładu jazdy kursującej tamtędy linii L27.

Linie L43 i L46
Od środy 28 czerwca autobusy wrócą na stałą trasę przez ul. Długą. W okresie wakacji liczba kursów zarówno w dni powszednie jak i w weekendy nie ulegnie zmianie, ponieważ obie linie cieszą się dużym wykorzystaniem.

Linia L27
Tą linią podróżują głównie uczniowie szkół podstawowych, przez co w okresie wakacyjnym jej wykorzystanie znacząco spada. Dlatego w wakacje nastąpi zmniejszenie liczby kursów.

Ponadto, w związku z remontem ulicy Łukasińskiego i wyłączeniem jej z ruchu, od poniedziałku 26 czerwca wprowadzony zostanie objazd. Trasa linii L27 zostanie skrócona – zawieszone zostaną przystanki w obu kierunkach: PONIATOWSKIEGO, SKORUPKI, MICKIEWICZA, MUZEUM ZIELONKI oraz przystanek PKP Zielonka 01 w kierunku placu Jana Pawła II. Uruchomiony zostanie za to przystanek PLAC JANA PAWŁA II 02, przy ul. Piastowskiej, który będzie przystankiem końcowym.

W kierunku przystanku końcowego PLAC JANA PAWŁA II, autobusy linii L27 będą kursować po trasie: ul. Słowackiego, nowy wiadukt nad ul. Kolejową, ul. Leśna, nowy tunel pod torami, ul. Inżynierska do Piastowskiej, Gromali, Jagiellońska – koniec trasy na przystanku PLAC JANA PAWŁA II 01.

Z rozkładami jazdy linii L można zapoznać się poniżej

Dni Powszednie:

Weekendy:

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.