Wołomin: Dwóch posiadało a jeden handlował marihuaną

Nerwowe zachowanie młodego mężczyzny na widok mundurowych było powodem do sprawdzenia jego danych osobowych oraz posiadanych przez niego przedmiotów. Okazało się, że 19-latek miał przy sobie marihuanę, którą nabył kilka minut wcześniej. Funkcjonariusze postanowili odwiedzić handlarza. W mieszkaniu zastali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 17 lat. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 20-latka, funkcjonariusze znaleźli 5 torebek foliowych z marihuaną, wagę elektroniczną i torebki strunowe do porcjowania narkotyków. Natomiast 17-latek posiadał przy sobie marihuanę. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. 17 i 19 latek usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających a 20-latek posiadania i udzielania środków odurzających innej osobie.

Kilka dni temu policjanci wołomińskiej prewencji zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął zachowywać się nerwowo. Postanowili go wylegitymować oraz sprawdzić jego dane osobowe i posiadanie przez niego przedmioty. Już po chwili funkcjonariusze poznali powód takiego zachowania. 19-latek posiadał przy sobie torebkę foliową z zawartością marihuany.

Dalsze ustalenia funkcjonariuszy wskazywały na to, że narkotyki młody człowiek nabył kilka minut wcześniej od innego mężczyzny, którego policjanci postanowili odwiedzić w jego miejscu zamieszkania. Tam zastali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 17 lat. Podczas przeszukania z użyciem psa służbowego, zajmowanych przez 20-latka pomieszczeń, ujawniono 5 torebek foliowych z zawartością marihuany, wagę elektroniczną, torebki strunowe do porcjowania narkotyków i telefon komórkowy. Przy 17-latku policjanci również ujawnili torebkę z zawartością marihuany.

Cała trójka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. 17 i 19-latek usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, za co kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. 20-latek usłyszał dwa zarzuty, posiadania i udostępnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej środków odurzających innej osobie, za co może mu grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Tomasz Sitek

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.