Wołomin: W lokalu poza nielegalnymi automatami były również narkotyki

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili w ostatnim czasie działania, których celem było zwalczanie przestępczości nielegalnego hazardu. Efektem akcji było skontrolowanie punktu, gdzie miały być organizowane gry hazardowe na automatach bez koncesji i wymaganego zezwolenia. Funkcjonariusze nie tylko zabezpieczyli automaty do gier hazardowych. W lokalu ujawnili również znaczna ilość środków odurzających. Do sprawy zatrzymana została 29-latka, która już usłyszała zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i została objęta policyjnym dozorem.

Policjanci wydziału kryminalnego wołomińskiej Policji oraz funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przeprowadzili w ostatnim czasie wspólne działania związane z prowadzeniem nielegalnego salonu gier na terenie Wołomina. W jednym z lokali niezarejestrowane maszyny miały służyć do urządzania nielegalnych gier hazardowych. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić.

Na miejscu zastali dwie kobiety, które siedziały przy automatach do gier. Ustalenia jakie przeprowadzili policjanci wskazywały, że jedna z nich opiekowała się lokalem, druga przyszła zagrać na automatach. Tę funkcjonariusze przesłuchali. W obecności drugiej, 29-latki policjanci dokonali przeszukania pomieszczeń, w wyniku którego ujawnili 58 gramów amfetaminy, 14 gramów marihuany i ponad 99 gramów mefedronu. Wartość zabezpieczonych środków odurzających oszacowano na kwotę ponad 3 tys. złotych. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 29-latce zarzutów posiadania wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomani znacznej ilości środków odurzających za co może jej grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Postanowieniem prokuratora w Wołominie została tez objęta policyjnym dozorem.

Ujawnione automaty zostały zabezpieczone i przekazane do Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, której pracownicy będą teraz prowadzić dalsze postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

asp. szt. Tomasz Sitek

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.