Wołomin: Jeden słoik z marihuaną posiadał przy sobie, drugi w domu

Podczas legitymowania przez funkcjonariuszy wydziału prewencji wołomińskiej komendy posiadał przy sobie słoiczek z zawartością 1,58 grama marihuany. Kolejną ilość suszu roślinnego koloru zielonego – marihuany – w ilości blisko 78 gramów policjanci ujawnili w miejscu zamieszkania 46-latka. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Już usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co zgodzenie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Postanowieniem prokuratora w Wołominie mężczyzna został też objęty policyjnym dozorem.

Policjanci wydziału prewencji wołomińskiej komendy w rejonie skrzyżowania ulic Armii Krajowej z Sasina w Wołominie zatrzymali do kontroli rowerzystę, którego postanowili wylegitymować i sprawdzić. Mężczyzna już z chwilą podjęcia przez mundurowych czynności zaczął zachowywał się nerwowo. Był to dla policjantów wyraźny sygnał, że może mieć cos do ukrycia.

Podczas sprawdzenia odzieży w jednej z kieszeni kurtki policjanci ujawnili słoiczek z zawartością substancji roślinnej koloru zielonego. W tym momencie nerwowe zachowanie mężczyzny stało się dla funkcjonariuszy jasne. Zabezpieczonym przez funkcjonariuszy suszem roślinnym okazała się być marihuana w ilości 1,58 gramów. Policjanci postanowili dodatkowo sprawdzić miejsce zamieszkania 46-latka. W Kobyłce, w domu, w którym mężczyzna zamieszkiwał, funkcjonariusze ujawnili kolejny słoik z zawartością suszu roślinnego – blisko 78 gramów marihuany.

46-latek został zatrzymany, trafił do policyjnej celi a zabezpieczone narkotyki do policyjnego depozytu. Mężczyzna już usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości marihuany wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomani. Za posiadanie środków odurzających może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Zebrany materiał dowodowy trafił do Prokuratury Rejonowej w Wołominie. Prokurator wydał dodatkowo postanowienie o zastosowaniu wobec 46-latka środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Od mężczyzny zostało również zabezpieczone mienie ruchome postaci 1000 złotych.

asp. szt. Tomasz Sitek

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.