Wspólne działania służb na rzecz bezpieczeństwa podczas wakacji

Choć jesteśmy na wakacyjnym półmetku, to współpraca służb i instytucji w powiecie wołomińskim zaangażowanych w działania na rzecz bezpieczeństwa, nie zwalnia.

Wakacje to czas wzmożonej aktywności nad wodą co powoduje, że w tym okresie dochodzi do największej ilości zdarzeń z zakresu ratownictwa wodnego. Obecność funkcjonariuszy w okolicy akwenów oraz w miejscach użytkowania sprzętu wodnego pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą. Dlatego na terenie powiatu wołomińskiego kąpieliska strzeżone i niestrzeżone cyklicznie kontrolują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej. W działaniach towarzyszą również ratownicy WOPR.

Z kolei na drogach, mieszkańcy mogą spotkać patrole mieszane, piesze oraz zmotoryzowane, policjantów z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Mają oni za zadanie przede wszystkim zapewnienie i utrzymanie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego.

O zdrowie i bezpieczeństwo podczas wakacji dba również Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wołominie, która sprawdza obiekty wypoczynku dzieci i młodzieży, miejsca żywienia zbiorowego, a także nadzoruje jakość wody w kąpieliskach.

By dotrzeć do większej liczby odbiorców policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie wspólnie z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej udzieliły wywiadu w lokalnej stacji radiowej FAMA Wołomin. Podczas audycji mówiły o ogólnych zasadach bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego. W trakcie rozmowy nie zabrakło również elementarnych tematów dotyczących bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.