Współpraca się opłaca

Wieloletnia współpraca Komendy Powiatowej Policji w Wołominie ze Strażą Miejską w Wołominie przynosi wymierne efekty. Mieszane patrole, razem podejmowane interwencje lub wspólnie realizowane programy profilaktyczne są elementami stałego porozumienia pomiędzy służbami. Zaangażowanie oraz dobra współpraca funkcjonariuszy wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wołomińskiego.

Tak też było w przypadku zatrzymania sprawy kradzieży w sklepie budowlanym. Na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Wołominie został opublikowany wizerunek mężczyzny, który podejrzewany był o kradzież bezprzewodowego klucza udarowego. Informacje rozpowszechnione były również w lokalnych mediach społecznościowych. Nagranie z monitoringu przedstawiało sprawcę oraz moment kradzieży dokonanej w sklepie budowlanym. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Strażniczka Miejska z Wołomina przeglądała stronę internetową KPP w Wołominie. Bedąc na służbie zauważyła mężczyznę ze zdjęcia. Nawiązała kontakt z dzielnicową, która pomimo zakończonej służby niezwłocznie udzieliła wsparcia w zorganizowaniu zatrzymania podejrzanego.

Upublicznienie wizerunku mężczyzny na stronie internetowej przyczyniło się do zatrzymania 50-latka. Teraz sprawca odpowie prze Sądem. Nadzór nad postępowaniem sprawuje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

sierżant sztabowy Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.