Ząbki: Włamywali się samochodów, kradli koła i katalizatory oraz rowery

Kryminalni wołomińskiej komendy i funkcjonariusze z komisariatu w Ząbkach prowadzili w ostatnim czasie czynności związane z ustaleniem osób podejrzewanych o liczne włamania do samochodów, kradzież kół, katalizatorów i rowerów na terenie Ząbek oraz Warszawy. Kilka dni temu policjanci zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 39 do 49 lat poruszających się osobowym fordem. W samochodzie ujawnili trzy rowery górskie pochodzące z kradzieży oraz narzędzia służące do włamań i kradzieży. Wobec 2 osób sąd zastosował najsurowsze środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań, jedna została objęta policyjnym dozorem. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni w okresie od marca do kwietnia 2021 roku mogli dopuścić się blisko 10 takich czynów, a straty powstałe w wyniku ich działalności sięgnęły kwoty 37 tys. złotych.

To kolejna już sprawa zakończona sukcesem prowadzona wspólnie przez funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy i komisariatu w Ząbkach. Tym razem policjanci prowadzili czynności ukierunkowane na ustalenie i zatrzymanie osób podejrzewanych o liczne włamania do garaży i samochodów na terenie Ząbek i Warszawy. Według ustaleń, jakie posiadali policjanci, czynów tych mogły dokonywać te same osoby, które w okresie od marca do kwietnia 2021 roku mogli dopuścić się blisko 10 takich przestępstw, a straty powstałe w wyniku ich działalności mogły sięgnąć kwoty ponad 37 tys. złotych. Łupem przestępców padały koła i katalizatory samochodowe, rowery a nawet piloty do bram automatycznych.

Zebrana wiedza oraz ustalenia operacyjne pozwoliły na wytypowanie osób podejrzewanych o te czyny. Wszyscy mieli być mieszkańcami Ząbek. Kilka dni temu w godzinach porannych w rejonie ulicy Piłsudskiego w Ząbkach funkcjonariusze zauważyli forda focusa, którym mieli poruszać się włamywacze. Kryminalni szybko zatrzymali pojazd do kontroli. Wewnątrz znajdowały się trzy osoby, wszystkie będące w zainteresowaniu policjantów. W bagażniku forda funkcjonariusze ujawnili narzędzia mogące służyć do włamań i kradzieży oraz trzy rowery górskie, co, do których mężczyźni nie byli w stanie wskazać skąd pochodzą i jak znalazły się w ich posiadaniu. Podejrzewając, że pochodzą one z przestępstwa kryminalni podjęli decyzję o zatrzymaniu całej trójki i umieszczeniu ich w policyjnej celi. Pojazd trafił na parking depozytowy, a rowery do policyjnego magazynu.

Zatrzymani mężczyźni w wieku od 39 do 49 lat już zostali przesłuchani. Na tym etapie postępowania dwóch z nich usłyszało łącznie 10 zarzutów w tym kradzieży i kradzieży z włamaniem, gdzie straty wyniosły 37 tys. złotych, kolejna 2 zarzuty kradzieży rowerów.

Sąd Rejonowy w Wołominie na wniosek policjantów i Prokuratury Rejowej w Wołominie zastosował wobec 39 i 47 latka najsurowsze środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań na okres 3 miesięcy, a 49-latek został objęty policyjnym dozorem. Może im grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali do sprawy jeszcze czwartą osobę 44-latka, który po przesłuchaniu został zwolniony. Czynności w prowadzonym postępowaniu cały czas trwają.

asp. szt. Tomasz Sitek

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.