Zatrzymani podczas demontażu auta

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie wspólnie z funkcjonariuszami północnopraskiej grupy „ Skorpion” przeprowadzili działania samochodowe na terenie powiatu wołomińskiego, które zakończyły się sukcesem. Zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o paserstwo w trakcie demontażu skradzionego pojazdu. Funkcjonariusze zabezpieczyli odzyskane części samochodowe i podzespoły. Policjanci ustalili, że pochodzą one ze skradzionego pojazdu. 54-latek i 28-latek usłyszeli już zarzuty dotyczące przestępstwa paserstwa. Grozi im za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Funkcjonariusze na bieżąco pozyskują i weryfikują informacje dotyczące środowiska przestępczego. Tak też kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie wspólnie z funkcjonariuszami północnopraskiej grupy„ Skorpion”przeprowadzili działania samochodowe na terenie powiatu wołomińskiego, które zakończyły się pełnym sukcesem.

Policjanci w gminie Strachówka, na terenie powiatu wołomińskiego obserwowali posesję, za którą zauważyli polną drogę wiodącą do sosnowego zagajnika. Z lasu dochodziły odgłosy stukania o metal, co wzbudziło podejrzenia kryminalnych. Mundurowi natychmiast podjęli działania. Idąc polną drogą, dotarli do miejsca w środku lasu, gdzie dwaj mężczyźni byli zajęci demontażem samochodu. Na widok policjantów przestępcy podjęli próbę ucieczki. Bezskutecznie. Natychmiast zostali zatrzymani. Jak ustalili funkcjonariusze, wrak oraz części samochodowe pochodziły ze skradzionego pojazdu. Przestępcy działali błyskawicznie. Właściciel skradzionego samochodu jeszcze nie zdążył zgłosić przestępstwa, gdy auto było już doszczętnie zdemontowane.

Dużą pomysłowością wykazali się zatrzymani sprawcy przestępstwa. Mężczyźni przygotowali sobie odpowiednie zabezpieczenie „miejsce pracy„. W ziemię wbijali metalowe rury, w które wkładali ścięte sosnowe drzewka. W ten sposób droga wyglądała na nieprzejezdną. Miało to zniechęcić potencjalnych spacerowiczów do wędrówek i przypadkowego odkrycia miejsca przestępstwa.

Funkcjonariusze zabezpieczyli wrak auta oraz części i podzespoły samochodowe. 54-latek i 28-latek trafili do policyjnej celi, a śledczy na podstawie zgromadzonych materiałów, przedstawili im już zarzut dotyczący przestępstwa paserstwa. Nadzór nad postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

sierżant sztabowy Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.