Zatrzymani sprawcy serii podpaleń w powiecie wołomińskim

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zatrzymali czterech sprawców serii podpaleń, do których doszło na terenie gminy Tłuszcz w powiecie wołomińskim. W wyniku pożarów spłonęły lasy państwowe, nieużytki, łąki i bele słomy jak również budynki gospodarcze i stodoły. W Prokuraturze Rejonowej w Wołominie zatrzymanym przedstawiono zarzuty z art. 164 §1 kk. Za popełnione czyny grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie alarmowani byli o kolejnych podpaleniach na terenie Tłuszcza i okolic. Sprawcy obierali za cel lasy państwowe, nieużytki, łąki oraz bele słomy składowane na łąkach, które podpalali. Zdarzało się że pożar był na tyle duży , że rozprzestrzenił się na budynki gospodarcze oraz stodoły. Najpierw podpalali, by za chwilę wyjechać do gaszenia pożarów.

Palącą sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego w Wołominie. Ich intensywna praca doprowadziła do ustalenia osób podejrzanych o umyślne podpalenia. Okazało się, że za serię pożarów odpowiedzialnych jest czterech młodych mężczyzn w wieku od 17 do 25 lat.

26 maja 2022 r. Wydział Kryminalny przy współpracy z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym, Wydziałem Przestępczości Gospodarczej oraz Funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Tłuszczu zatrzymali wytypowanych mężczyzn w godzinach porannych. Jak ustalili policjanci, trzech spośród nich to członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Mężczyźni za popełnione przestępstwo usłyszeli zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Wołominie złożyła wnioski o tymczasowe aresztowanie wobec wszystkich zatrzymanych. Sąd zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy tylko wobec jednego ze sprawców. Pozostali trzej zostali objęci dozorem policyjnym.

sierżant sztabowy Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.