Zwłoki 67-letniej kobiety w lesie

W sobotnie popołudnie (15.01) dwie kobiety spacerujące po lesie w miejscowości Grabszczyzna, ujawniły leżące zwłoki. O fakcie powiadomiły natychmiast policję. Policjanci przybyli na miejsce zgłoszenia, potwierdzili ujawnienie zwłok kobiety.

Na miejsce przyjechali technicy policyjni. Został powiadomiony prokurator. Przez kilka godzin wykonywano czynności śledcze. Śledztwo w sprawie ujawnionych zwłok wszczęła Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

W niedzielę Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie poinformowała o ustaleniu tożsamości znalezionej w lesie kobiety. Funkcjonariusze wskazali również bardziej precyzyjną lokalizację odnalezienia zwłok. Chodzi o miejscowość Grabszczyzna. – Było to ciało poszukiwanej 67-latki spod Wyszkowa. Policjanci zabezpieczyli miejsce. Kryminalni pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe. Ciało kobiety zostało przetransportowane do prosektorium celem wykonania sekcji zwłok, która dokładnie wyjaśni przyczynę zgonu – przekazał w komunikacie Damian Wroczyński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

67-latka została zamordowana w grudniu ubiegłego roku. O sprawie informowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Śledztwo jest prowadzone przeciwko 32-letniemu Damianowi B., któremu postawiono zarzut zabójstwa teściowej, Janiny K. „Do zdarzenia doszło w dniu 18 grudnia 2021r. w miejscowości L. powiat wyszkowski. Około godziny 21.10 policję o zaginięciu matki powiadomiła córka Magdalena B., która po powrocie do domu zastała zamknięty dom. Kiedy weszła do środka nie było w nim ani męża, ani matki. Próbowała skontaktować się z nimi, ale telefony nie były aktywne. W garażu nie było też samochodu. We wnętrzu domu na podłodze w pokoju oraz kuchni zauważyła krople krwi, linę holowniczą oraz taśmę izolacyjną” – podawała w komunikacie prokuratura.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.