Inauguracja Karty Seniora w Kobyłce

Kobyłka dołączyła do miejscowości, w których obowiązuje Ogólnopolska Karta Seniora. Podczas inauguracji programu nie zabrakło seniorów, najbardziej zainteresowanej grupy mieszkańców a także przedstawicieli krakowskiego stowarzyszenia MANKO, z którym zostało podpisane porozumienie w tej sprawie.

Program „Ogólnopolska Karta Seniora” skierowany jest do Seniorów zamieszkałych na terenie całej Polski, w tym również dla mieszkańców naszego miasta, którzy dzięki posiadanej karcie będą mieli możliwość skorzystania z promocji przygotowanych przez partnerów Programu i Stowarzyszenie MANKO. Karta Seniora skierowana jest dla wszystkich mieszkańców Kobyłki w wieku powyżej 60 roku życia.

Katarzyna Rostek, Zastępca Burmistrza podziękowała pierwszym przedsiębiorcom, którzy przystąpili do programu, żeby wesprzeć kobyłkowskich seniorów – firmom Jubiler Golden Eye oraz Optyk Okulista Golden Eye. – Dzisiejsze wydarzenie jest dla mnie symbolem wyjątkowej solidarności społecznej i międzypokoleniowej, lokalnej pomocy dla seniorów. Statystyki mówią o tym, że w roku 2030 i później co czwarty mieszkaniec Polski to będzie osoba po sześćdziesiątym roku życia. Czyli warto i trzeba pochylać nad tego typu inicjatywami, które służą społeczności lokalnej. Dziękuję, że jako pierwsi przyjęliście państwo jako przedsiębiorcy zaproszenie do tego programu, żeby wesprzeć Kobyłkę – mówiła wiceburmistrz.

Przedstawiciele firm podczas dzisiejszego spotkania otrzymali specjalne certyfikaty, potwierdzające przystąpienie do programu. Jubiler Golden Eye oferuje posiadaczom Karty 10% zniżki na cały asortyment, Optyk Okulista Golden Eye 20% zniżki na soczewki okularowe. Każda firma dzięki certyfikatom będzie rozpoznawalna dla mieszkańców.

Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna i wydawana na czas nieokreślony (bezterminowa). Uprawnia do korzystania ze zniżek na wybrane produkty i usługi na terenie całego kraju. Wśród partnerów znajdują się m.in: uzdrowiska, sanatoria, ośrodki zdrowotno-medyczne, jak i kulturalne (kina, teatry, muzea, klubokawiarnie) hotele, SPA, prywatne poradnie i przychodnie medyczne, szkoły językowe, restauracje, kwiaciarnie i wiele innych przedsiębiorstw i firm.

Seniorzy obecni podczas spotkania wypełnili wnioski, dzięki którym otrzymają Karty.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.