95-lecie OSP Myszadła oraz OSP Starowola

6 maja w siedzibie jednostki OSP Myszadła (powiat wołomiński) odbyły się wspólne obchody 95-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Myszadłach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Starowoli.

Obchody rozpoczęły się od złożenia meldunku Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej dh Pawłowi Bednarczykowi przez dowódcę uroczystości dh Szczepana Oniszka.

Po meldunku, podniesieniu flagi państwowej oraz odegraniu hymnu, nastąpiło uroczyste ślubowanie członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Myszadłach. Łącznie ślubowanie złożyło 12 młodych członków MDP.

Na podstawie Statutu OSP, zarząd OSP może powołać Młodzieżową Drużynę Pożarniczą podejmując w tej sprawie stosowną uchwałę. Drużynę powołuje się w celu szerszego zainteresowania młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP. Drużyna stanowi integralną część składową jednostki OSP i realizuje jej uchwały. Członkami drużyny mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku od 7 do 18 lat posiadający pisemną zgodę rodziców/ pełnoprawnego opiekuna na deklaracji członkowskiej.

Pełnoprawnym członkiem drużyny staje się kandydat po złożeniu ślubowania.

Ponadto w trakcie uroczystości wręczono odznaczenia dla zasłużonych druhów. Wręczono:
– Brązowy Medal Za zasługi dla pożarnictwa,
– Odznaki Wzorowy Strażak,
– Odznaki za wysługę lat, w tym uhonorowanie 35 lat służby dh Mirosława Rojek z jednostki OSP Myszadła.

Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie sprzętu pożarniczego dla OSP w Myszadle oraz OSP w Starowoli: 2-ch motopomp szlamowych oraz węży ssawnych.

W uroczystości udział wzięli, m.in.:
– Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Pan Michał Prószyński,
– Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – st. bryg. Tomasz Cybul,
– Komendant Powiatowy PSP w Wołominie – st. bryg. Wiesław Drosio.
– Burmistrz Jadowa – Pan Dariusz Kokoszka,
– przedstawiciele okolicznych jednostek OSP.

Na zakończenie apelu zaproszeni goście zabrali głos dziękując druhom za ich wspaniałą działalność na rzecz lokalnej społeczności oraz składając serdeczne życzenia z okazji Dnia Strażaka.

Opracowanie: sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Zdjęcia: mł. asp. Marcin Paderewski – Komenda Powiatowa PSP w Wołominie.

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.