Policyjny technik kryminalistyki z wizytą w szkole

Technik kryminalistyki wołomińskiej komendy, odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Czarnej. Funkcjonariusz przedstawił uczestnikom spotkania, na czym polega jego praca, jakich narzędzi używa oraz jak zabezpiecza ślady na miejscu przestępstwa. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyło się pobieranie odcisków palców na karcie daktyloskopijnej.

Szkołę Podstawową w Czarnej, odwiedził policjant – aspirant sztabowy Tomasz Kacprzyk, który na co dzień od wielu lat realizuje zadania w wołomińskiej komendzie jako technik kryminalistyki. Funkcjonariusz na spotkanie przybył ze specjalistyczną walizką, której zawartość wzbudziła największe zainteresowanie wśród uczestników. Opowiedział dzieciom o pracy, którą wykonuje na co dzień. Pokazał jak ujawnia się ślady linii papilarnych na różnych powierzchniach. Niewątpliwie największą atrakcją dla dzieci okazało się pobieranie odcisków palców na kartę daktyloskopijną.

Na zakończenie wszyscy młodzi ludzie mogli obejrzeć z bliska radiowóz policyjny, co wywarło na nich ogromne wrażenie oraz wzbudziło wiele emocji. Roześmiane twarze dzieci, to dowód na to, że spotkanie z policjantem będzie niezapomnianym przeżyciem.

mł. asp. Monika Kaczyńska

Udostępnij:
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.